Pirts Muzeja Pirtis

Audriņi – Latgale

Būvēta pirmās Latvijas brīvvalsts laikos ap 1935.gadu netālu no Rēzeknes esošajos Audriņos pārtikušā, progresīvā saimniecībā. Nav gluži tipiska Latgalei (izmantoti stāvbūves elementi), jo ēkas saimniecībā cēluši strādnieki no Vidzemes.

Bastu – Zviedrija

Celtnieku vagoniņš no 20.gs astoņdesmitajiem gadiem. Izmantots Zviedrijas jaunceltnēs atpūtas un mazgāšanās vajadzībām, pēcāk pārvests uz Latviju.

Dagda – Latgale

Tipiska Latgales dūmu pirts, atradusies netālu no Dagdas. Pirts celta aptuveni ap 1800-1850 gadu.

Jaunā melnā pirts

Būvēta no jauna Pirts Muzejā ar mērķi iepazīstināt ar melno pirti pēc iespējas vairāk interesentu. Tiek kurināta ka publiskā pirts reizi 3-4 nedēļās.

Pelēči

Pērtuve ļoti neliela ar zemiem griestiem. Krāsniņa neliela. Pirtī nav lāvu, pērtuvē atrodas tikai soliņs, līdz ar to pirts izmantota tipiski tā laika vajadzībām – priekš mazgāšanās.

Rubene – Vidzeme

Pirts muzejā nonākusi no lielas saimniecības Valmieras apkārtnē. Kā sava laika vēstures liecība ēkai atstāts šīfera jumts.

Vāne – Kurzeme

Pērtuvē ap pirtskrāsni mūrēts sienas fragments drošībai, kā arī Latvijas pirts būvniecībā neraksturīgi augstas lāvas. Pirts celta ap 1880-1885 gadu. Vanna pie pirts ieejas atvesta no Vānes kopā ar pirti, novietota līdzīgi kā sākotnējā atrašanās vietā.