Pirts muzejs atrodas Sējas novada „Pirts Muzejs” kas ir 40 km no Rīgas centra pie Murjāņu – Saulkrastu ceļa un dibināts 2008. gadā. Pie vienas no Pirts muzeja ēkām greznojas plāksnīte ar uzrakstu Latviskais mantojums. Šo kultūras zīmi piešķir lauku tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā tradicionālās vērtības un iekļauj tās mūsdienu dzīvē. Te Muzejā paredzēts ne tikai eksponēt, bet arī regulāri kurināt aptuveni divdesmit dažādu laiku un konstrukciju pirtis no visiem Latvijas novadiem, aicinot ļaudis tās izmantot veselīga dzīvesveida uzturēšanai. Pašlaik muzeja ekspozīciju veido viena jaunuzcelta melnā pirts un sešas piecas vēsturiskās – trīs senas guļbūves pirtis no Latgales, pa vienai – no Kurzemes un Vidzemes. Un savdabīgs celtnieku vagoniņš ar tajā iebūvētu pirti un jauna baltā pirts no pārvestiem vēsturiskiem guļbaļķiem no Krimuldas novada.
Mūsu vīzija ir izveidot Pirts Muzeju par izcilu izziņas un aktīvās atpūtas vietu ģimenēm, kā arī ikkatram, kurš vēlas iepazīt pirti, klausoties zinoša gida stāstījumā, vai izbaudīt pirts unikālās vērtības, ļaujoties ķermeņa un gara piedzīvojumam prasmīga pirtnieka uzraudzībā.
Muzejā ir iespējams ne tikai iepazīt senās latviešu pirtis un tradīcijas, bet arī izbaudīt dažādo piršu spēku un enerģiju. Pirts ir vieta, kur nomierināt un attīrīt domas un ķermeni, kur smelties spēku. Pirts pieredzējušu pirtnieku pavadībā sniegs labsajūtu, enerģijas pieplūdumu, stiprinās imunitāti un uzlabos veselību.
Ekskursijas iepriekš jāpiesaka pie saimniekiem, kas no visas sirds rūpējas, lai iepriecināts tiktu katrs apmeklētājs.